top of page

Bir Reklam Ajansı Tutmanın 8 Avantajı

Güncelleme tarihi: 24 Oca 2023

Günümüzde şirketlerde temsil edilen çok çeşitli pazarlama rolleri ile şu soruyu sorabilirsiniz: neden bir ajans kiralamalısınız? Pazarlama, bir ürün veya hizmet geliştirmenin ötesinde, bu teklifleri halkın eline geçiren temel güçlerden biridir. İster yeni bir şirket kuruyor, ister küçük bir işletme yönetiyor veya daha büyük bir şirketi yönetiyor olun, ürününüzü veya hizmetinizi gerçekten satma zamanı geldiğinde nereye döneceğinizi planlamanız gerekecek.


Peki neden ajans? Bir ajans size seçenekler sunar. Reklam ajansları, işinizi büyütmeniz için size esnek, sözleşmeye dayalı bir fırsat sunar. Tüm bir pazarlama departmanını kullanmak yerine işletmeniz, pazarlamasını şirket dışına taşırken sayısız başka fayda sağlarken zamandan ve paradan tasarruf edebilir. İşletmeniz için değer yaratmanın ve tüketicilere başarılı bir şekilde ulaşmanın yanı sıra, bir reklam ajansıyla çalışmak sayısız avantaj sağlar.


1. Zamandan Kazanın, 28 yıllık deneyim ve bilgimizden yararlanın


Her profesyonelin bildiği gibi: vakit nakittir. Reklam , ilgili, kapsamlı bir süreç olabilir ve stratejik olarak yapılması için araştırma, kampanya geliştirme ve yürütme ve yatırım getirisi değerlendirmesi gerektirir. Bu, iş girişimlerinizin son derece zaman alıcı bir parçası haline gelebilir, özellikle çalışanlar birden fazla şapka taktığında. İşletmeniz, pazarlamayı bir reklam ajansıyla dış kaynak olarak kullanarak, personelini çeşitli pazarlama uzmanlıklarında uygun şekilde eğitmek için gereken uzun çalışma saatlerinden kurtulabilir. 2010'dan beri her gün reklamcılık konusunda deneyim kazanıyoruz. Yıllarımızdan veya tecrübemizden ve edindiğimiz bilgiden çok yararlanacaksınız. Raccoon Branding House'daki sanatçılar, stratejist, tasarımcı, geliştirici, sosyal ve dijital pazarlama uzmanlarından oluşan ekibimiz, reklam ve pazarlama alanında deneyime sahiptir. Pazarlama planınızı kolayca hızlı bir şekilde hayata geçirebiliriz ve bir projeyi alıp herhangi bir aşamada - başlangıç, orta veya son, en önemlisi hedef çizgisine devam ettirecek bilgi birikimine sahibiz.


2. Tasarruf Edin


Büyük bir kar marjı yaratmak istiyorsanız, pazarlamanız finansınızı kırmamalıdır. Birçok durumda, reklam ajansları paradan tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Bir ajansla çalışırken ekibe danışabilir ve bütçenize uygun hizmetleri seçebilirsiniz. Her pazarlama taktiği, bir maliyet-fayda analizi ile gelmelidir. Örnek: Her yıl fotoğraf çekimi yapmanın yatırım getirisi nedir? Yeni kampanyanızın hangi bölümleri işe yarıyor? Neyin optimize edilmesi gerekiyor? Şirketinizin markası pazarda farklılaşıyor mu? Diğer tüm rakiplere benziyor musunuz?


3. Sektör Uzmanlarıyla Çalışın


Bir reklam ajansıyla çalışmak, sektördeki en iyilerle çalışmanıza olanak tanır. Yaratıcılardan oluşan bir ekip, web tasarımı ve geliştirmesinden kimlik , illüstrasyon ve SEO'ya kadar çeşitli alanlarda uzmanlık ve deneyim sunar . Bu deneyim - medya yapımcıları, medya kuruluşları ve sektördeki diğer kişilerle olan eşsiz bağlantılar ve ilişkilerle birleştiğinde bir reklam ajansını pazarlama uzmanlığınız için en iyi seçenek haline getirir. Yaratıcı yön, strateji, tasarım, halkla ilişkiler, arama motoru optimizasyonu, Web programcıları gibi dokunduğumuz her iş alanında yalnızca çalışkan ve yetenekli yıldızlarla çalışıyoruz. Reklamcılıkta 15 yılın ardından, yalnızca iş dünyasının en iyileriyle çalışmayı mutlak bir nokta haline getiriyoruz.


4. En İyi Kaynakları Kullanın


Ajanslar yalnızca önde gelen sektör uzmanlarına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda en son ve en büyük kaynaklara da sahip olma eğilimindedirler. Bir reklam ajansıyla çalışmak, kampanyanızın en son güncellenen pazarlama yazılımlarına, raporlara, trendlere ve araştırmaya erişmesini sağlar, böylece arkanıza yaslanıp işinizin yükselişini izleyebilirsiniz.


5. Dış Görüş Alın


Bazen tek ihtiyacın olan yeni bir çift gözdür. Reklam ajansları size fikir edinme ve pazarlamanızı nesnel, tarafsız bir bakış açısıyla yönlendirme fırsatı verir. Anladık; Oturduğunuz yerde rahat olmanız kolaydır ve çoğu zaman tek bildiğiniz işinizdir. Her gün aynı işi yapmak için aynı kişileri çalıştırmak yerine yeni yaklaşımlar, stratejiler ve fikirlerle bir reklam ajansının işi devralmasına izin verin.


6. İçeriğinizi Düzenli Tutun


İşletmelerin, pazarlamayı düşünmeden bile yapacakları çok şey var. Reklam ajansları, yükü taşımanıza ve tüm önceliklerinizi kontrol altında tutmanıza yardımcı olacak harika bir seçenektir. Çeşitli pazarlama ihtiyaçlarınız için bir ajans kullanmak, reklam veya kampanya programları, içerik yönetim sistemleri, sosyal medya yönetimi , SEO ve analitik sorumluluklarını devretmenizi sağlar.


7. Pazarlamaya Bütüncül Bir Yaklaşım Kazanın


Bir reklam ajansıyla işbirliği yapmak, daha büyük resme daha iyi bakmanızı sağlar çünkü işletmenizin başarısı, yalnızca kampanya oluşturmaktan daha fazlasına bağlıdır. Reklam ajansı işi, öncesine, esnasına ve sonrasına odaklanarak pazarlamaya her şeyi kapsayan bir yaklaşım benimsiyor. Ajanslar, keşif oturumlarından, araştırma ve danışmanlığa, geliştirme, yönetim ve değerlendirmeye kadar her açıdan yaklaşımları benimser. Raccoon Branding House'da, müşterimizin işini yaşıyor ve soluyoruz.


8. Büyümeyi Ölçün ve Hedeflere Ulaşın


Ajans işi sadece kampanya veya proje bazlı değil, büyüme odaklıdır. Şirketinizin başarılı olduğunu ve hedeflerini aştığını görmek istiyoruz. Bir ajansla geçirdiğiniz zamana değdiğinden emin olmak için her bir hedefinizdeki performansımızı takip ediyoruz. Markanız için neyin önemli olduğuna bağlı olarak, tüm pazarlama çabalarının etkisini özel olarak ölçmek ve kampanya optimizasyonlarının nerede yapılması gerektiğini belirlemek için çeşitli temel performans göstergeleri, ölçümler ve analizleri sizlere sunuyoruz


Yardıma mı ihtiyacınız var? Biz tam olarak uygun olabiliriz. Reklam, pazarlama ve halkla ilişkiler kampanyalarınızı optimize edebilecek bir ajans ortağı istiyorsanız, size yardımcı olmak için buradayız. Yaratıcı hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin veya bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin .

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page